חוקוק

קיבוץ חוקוק הוא קיבוץ בגליל התחתון בצפון הכנרת.  יש כביש של 5 ק"מ שעולה מכביש סובב כנרת לקיבוץ.  אף אחד לא עובר ליד חוקוק במקרה.  צריך ממש לרצות להגיע לחוקוק...

על קהילתינו בחוקוק

בין השנים 2000-2007 הסתובבנו קבוצה של חברים בניסיון למצוא מקום להתישב בו יחד.  רצינו להקים מקום או להצטרף למקום קיים בו נוכל להקים את בתינו כרצוננו, להקים מערכת חינוך אלטרנטיבית ולחיות בו יחד, בקהילה. עברנו דרך מקומות שונים, רובם בגליל, בניסיון למצוא מקום וקהילה שתשמח לקבל אותנו. אחרי חיפושים מרובים הגענו לקיבוץ חוקוק. הקיבוץ היה במצב כלכלי לא קל, ללא 'בנים חוזרים'. הקיבוץ קיבל אותנו בזרועות פתוחות. משבע משפחות הפכנו מהר מאוד לעשרים ותשע משפחות וקנינו חלקות של חצי דונם ממנהל מקרקעי ישראל עליהן בנינו את בתינו. התעקשנו שלא לקבל קבלן ראשי אלא שכל משפחה תוכל לבנות את ביתה כרצונה. עשר משפחות ראשונות שכרו בתים בחוקוק בשנת 2007. הקיבוץ אפשר לנו להקים שני מבנים קלים שהיוו גן ילדים לילדינו ובנוסף, השכיר לנו כמה מבנים אותם שיפצנו והפכנו לבית ספר לילדים הכי גדולים שלנו שהיו בכתה אלף.
עם השנים, גדלנו והתפתחנו והקהילה שלנו מונה כבר מעל לשבעים משפחות. קיימים קשרים חזקים בין קהילת חוקוק הרחבה שכוללת מייסדים, קיבוצניקים, עולים חדשים ותושבים אבל טרם השכלנו להפוך באמת לקהילה אחת. השנה (2017) אנחנו חוגגים עשור בחוקוק בו רובינו בנינו את בתינו ומערכת החינוך שלנו ששמה "בית המעיין" כבר חוקית ומהווה שלוחה חיצונית של בית הספר היסודי "נופי ארבל" שבקיבוץ גינוסר. מערכת החינוך מונה מעל 100 ילדים ובשנת 2017 התקבלה החלטה במשרד החינוך להקים בית ספר ממלכתי על אזורי ברוח אנטרופוסופית באזור חוקוק.

חוות קיימא חוקוק

חוות קיימא חוקוק - חוות קיימא חוקוק מגדלת ירקות אורגנים ומהווה מסגרת תעסוקתית וחינוכית עבור בני נוער שאינם חלק ממערכת החינוך הפורמלית.  החווה היא יוזמה של אנשי חינוך ואקולוגיה תושבי קיבוץ חוקוק, והחלה לפעול במרץ 2016.  מי שגר באזור יכול להנות מארגז ירקות אורגניים טרי, מקומי, בריא ותרומה לקהילה בצידה.

לאתר החווה

מאפייה ובית קפה אורה לחם

בחוקוק יש מאפיית לחמי מחמצת מעולה שהפכה עם השנים למרכז מפגש של קהילת חוקוק. לחמים, מאפים, קפה, ארוחות בוקר, פיצות ועוד... 

מאוד מאוד מומלץ.

עבדתי במאפייה שנים רבות, אפיית לחם היא בנשמתי ובספרי... מוזמנים להציץ:

לפרק 25 - בצק ועור

דף הפייסבוק של המאפייה:

https://www.facebook.com/OraLehem/